«Рада бізнесу Тернопілля» у 2017 році

2018-02-26 14:00:00

«Рада бізнесу Тернопілля» у 2017 році: топ-5 проектів

Голова Колодій Ярослав Омелянович

 

1. Аналіз бюджету - конкурс студентських публікацій

При активній співпраці з Експертно-аналітичною групою «Акцент» та кафедрою фінансів ТНЕУ, проведено три етапи конкурсу «Ефективність видатків органів місцевого самоврядування».

У 2017-му конкурс вийшов на всеукраїнський рівень: анонс про старт конкурсу отримав сотні перепостів у профільних студентських групах в соцмережах, тому у останньому етапі участь взяли студенти з інших областей України.

Загалом, в рамках конкурсу проведено більше 50 досліджень місцевих бюджетів.

Спонсорська допомога ГС «РБТ» становила 11 200 грн та була потрачена на грамоти, сертифікати і призи: кружки, магніти, мотивуючі книжки, на приз читацьких симпатій – зарядний пристрій PowerBank. Для номінації «Симпатія спонсора «РБТ» безкоштовно був наданий приз від голови «РБТ» та етномайстерні «Коза-дереза».

Мета конкурсу студпублікацій на предмет аналізу бюджету: у доступній для пересічних тернополян формі показати, що ховається за рядами цифр у бюджетах органів місцевого самоврядування, і на що витрачають гроші з бюджету області, міста, громади, підвищити фінансову грамотність населення, платників податків, допомогти молоді практично втілити свої теоретичні знання.


 

2. Підтримка порталу державних послуг IGov

Тернопільська область посідає друге місце після м.Дніпро за кількістю запущених он-лайн послуг для населення та підприємців. Зокрема, за 2017 рік опрацьовано 5366 послуг.

Волонтери порталу державних послуг IGov у Тернополі досягли рівномірного запуску та доступності усіх послуг по всіх районах області. Налагоджена ефективна співпраця з навчання персоналу, тестування та впровадження послуг із Тернопільською обласною державною адміністрацією, Державною виконавчою службою області, підрозділами Державної міграційної служби, тощо. На жаль, досі існує проблема із запуском порталу у самому місті Тернополі.

Спонсорська допомога від ГС «РБТ» для волонтерської команди IGov у 2017 році становила 96 000 грн.


 

3. «РБТ» в коаліції громадських організацій

На організаційних зборах громадських організацій Тернополя, шляхом рейтингового голосування наша громадська спілка увійшла до об’єднання, яке згодом отримало назву Коаліція ГО «Тернопільський центр реформ».

Представники «РБТ» представляють нашу спілку в керівному органі коаліції – раді, та є активними експертами у робочих групах за напрямками «Антикорупція», «Містобудування та земельні відносини», «Розвиток та підтримка підприємництва»

Спільно з громадськими активістами Тернополя ми склали карту реформ нашого міста. Представники «РБТ» надали чимало пропозицій та взяли активну участь в обговоренні проекту карти реформ, а також у розробці заявки на грантову допомогу для інституційної підтримки коаліції.

Загалом, експерти від ГС «РБТ» беруть участь у наступних, включених до карти реформ проектах: 1. створення доступного, відкритого і публічного реєстру комунального майна та комунальних земель м.Тернополя у зрозумілому та читабельному форматі; 2. оновлення містобудівної документації усіх рівнів з максимальним залученням громади; 3. впорядкування розміщення тимчасових споруд, малих архітектурних форм (МАФів); 4. створення забудівниками місць для паркування біля нових будов; 5. вдосконалення діяльності майданчиків для паркування автомобілів в м. Тернополі; 6. ефективність використання коштів місцевих бюджетів; 7. підтримка та подальший розвиток впровадження електронного урядування, електронних державних послуг; 8. створення центру сприяння експорту продукції місцевого бізнесу; тощо.


 

4. Контроль депутатів Тернопільської міської ради

Громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля» аналізує земельні проекти рішень, які розглядаються на засіданнях сесій міської ради. А також аналізує, контролює та висвітлює діяльність депутатів. Зокрема, проводить опитування та оприлюднює результати щодо резонансних голосувань, чи розгляду питань які зачіпають інтереси підприємців (не лише членів ГС «РБТ»,). Аналізує моніторить народних обранців на предмет бездіяльності як у сесійній залі, так і під час виконання регламентованих обов’язків перед громадою міста.

Спільно з громадськими активістами дружніх інституцій громадянського суспільства запущено хештег #запитай_у_депутата, з метою просвітництва читачів соцмереж, інформування населення про те, як працюють їхні обранці, сприяння активізації депутатів, збільшення конкурентності між ними, інформування про механізми впливу громади на прийняття рішень владою.

Мета діяльності ГС «РБТ» у цьому напрямку – проведення роз’яснення про те, що таке місцеве самоврядування та як ним користуватися, які важелі впливу має громадськість і де вона може і повинна впливати. Зміна мислення людей про те, що вони ні на що не впливають.

 


 

5. Моніторинг фінансування закладів освіти та охорони здоров’я

У 2017-му гостро стоїть проблема неякісної та марнотратної професійно-технічної освіти. А також необґрунтованого і надмірного витрачання коштів платників податків на комунальні заклади охорони здоров’я соціального спрямування, що знаходяться на балансі області.

Тому представники ГС «РБТ» здійснюють об’їзд та перевірку реального стану справ у комунальних закладах області. Досліджують доцільність та ефективне використання коштів, виділених з обласного бюджету, інформують населення про стан та умови закладів. Збирають інформацію, порівнюють, оцифровують та надають розголосу, налагоджують співпрацю з департаментами соц.захисту і охорони здоров’я ТОДА і ТМР.

На основі даного дослідження планується створення ресурсу, так званого паспорту комунальних соціальних закладів, що знаходяться на балансі області (орієнтовно 30 санаторіїв, геріатичних будинків, притулків, сиротинців).

Метою моніторингу є зменшення в санаторіях «мертвих душ», які насправді не лікуються в закладах, але на які виділяються кошти. А також контроль за використанням коштів самою громадою і притік коштів «на те, що треба» та відсутність їх витрачання «на те, що не треба».


 

Важливо:

У 2017-му «РБТ» кількісний склад спілки зріс ще на чотири активних та ініціативних учасників:

  • Кондратюк Катерина,
  • Загорський Мирослав,
  • ТОВ Ярлан (Левкович В.),
  • ПМП Лотос (Шергей А.).

 

Додатково:

1. Навчання та підтримка ветеранів війни

Підприємці нашої спілки готові активно ділитися власним досвідом із ветеранами російсько-української війни, які вирішили започаткувати, або продовжити власну справу. Зокрема, на запрошення тернопільської бізнес-школи при ТНЕУ, представники ГС «РБТ» виступили лекторами та менторами під час навчального курсу для ветеранів війни «Підприємництво: започаткування власної справи».

 

2. Висвітлення та надання публічності проблем бізнесу

Випуск власної сторінки у найбільшому тижневику Тернополя - «RІА плюс» для інформування населення про діяльність спілки, надання розголосу важливим і актуальним проблемам бізнесменів краю, аналіз голосувань депутатів міської ради щодо резонансних питань міста та підприємницької діяльності у Тернополі, що підвищує якість роботи депутатів, свідомість виборців.

Оплата послуг ТОВ "РІА "МЕДІА" за перше півріччя 2017-го року - 21 000 грн.

 

3. Відстоювання зеленої зони біля літака

Рішенням Тернопільської міської ради, прокуратура області отримала 0,35 га під будівництво багатоквартирного будинку за адресою просп. С. Бандери. Зокрема – на ділянці, яка є зеленою зоною, з зеленими насадженнями та десятками дерев, біля літака. Підприємці ГС «РБТ» вважають, що дана інвестиційна угода здійснена, щоб «закрити очі» прокуратурі та деякі «погрішності» та явні дерибани міської влади.

Зараз дану справу прийняв до розгляду Верховний суд України.

 

4. Ініціатива закупівлі обладнання для виготовлення паспортів без черг і зайвих витрат

Завдяки тиску «Ради бізнесу Тернопілля», піднімання та підказки шляхів вирішення проблеми черг на виготовлення біометричних паспортів, Тернопільська міська рада оголосила тендер на закупку спеціального обладнання і відкриття робочого місця для прийому документів на оформлення паспортів у міському ЦНАПі.

 

5. Участь у конкурсі на фінансування з громадського бюджету

Підприємці громадської спілки активно долучаються до громадських ініціатив у місті. Тому подали власний проект, спрямований на розвиток громадянського суспільства у Тернополі, на конкурс «Бюджету участі».

Назва проекту «Фінансова та правова освіта у школі». Його мета - навчити школярів керувати фінансами, роз`яснити їм важливість участі в громадських процесах міста, показати, що влада - в руках громадян. Планувалася можливість запровадження в школах уроків щодо прав та обов'язків дітей, фінансової грамотності, впливу на прийняття рішень органами місцевого самоврядування.

 

 

Окрім того, члени громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля», і як фізичні особи, і як представники об’єднання підприємців, неодноразово долучалиться до благодійності.

Левова частка допомоги, звичайно, стосується підтримки військовослужбовців на сході України. Зокрема, за кошти добровільного «податку на війну», було відремонтовано чимало військової техніки для роботи в зоні АТО, а також неодноразово закуплене необхідне спорядження для спецпідрозділів та батальйонів. На прохання Логістичного центру допомоги бійцям АТО наші бізнесмени неодноразово надавали допомогу сімям загиблих на війні.

Також члени спілки позитивно відреагували на звернення Тернопільської обласної організації українського товариства сліпих (УТОС), та заклик благодійного фонду MagneticOne.Org щодо створення виставки-музею інформаційних технологій у науково-демонстраційному освітньому центрі «Центр Науки».

© Рада Бізнесу Тернопілля | Розробка: МЕЛВІС