Закон "Купуй українське": народ в Україні багатий, він заплатить

2017-12-08 14:00:00

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов на своїй фейсбук-сторінці розмістив посилання на поіменне голосування народних депутатів України про проект Закону "Купуй українське, плати українцям" (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку промислового виробництва та малого і середнього підприємництва) (№7206). Серед тих, хто підтримав проект закону у першому читанні, є й нардепи від Тернопільщини: Барна О., Заставний Р., Головоко М., Люшняк М., Побер І., Юрик Т., Соляр В. Не підтримав проект лише Пастух Т.

"От поіменний перелік людей, які проголосували за те, аби знищувати відкриті тендери через ProZorro.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=16012

Ці люди вирішили, що досить вже бавитись в реформи, що досить терпіти «збитки» від зменшення коррупції в тендерах - і проголосували (поки в першому читанні) за #7206_купуй_українське. Все, аби обрані фірми подавали 23 довідки і отримували +43% до ціни. Народ в Україні багатий, він заплатить.

Чи це порушує Угоду про Асоціацію? Так.
Чи це несе шалені коррупційні ризики? Так.
Чи це накладає додатковий тягар на бюджет? Так.
Чи це буде стимулювати олігархів, спонсорів авторів законопроекту, інвестувати в оновлення виробництва? Звісно ні. Навіщо, якщо перемагати можна за рахунок допінгу за захунок платників податків?

Кажуть, це компроміс по бюджету. Аж цікаво, який був гірший варіант? Відібрати у людей квартири? Збільшити податки в 2 рази? Обкласти митом вітер з-закордону?

П.С. Окремо хочу подякувати тим, хто таки голосував проти, інколи всупереч рішенню партії. Ви круті - і це дає надію!


 

© Рада Бізнесу Тернопілля | Розробка: МЕЛВІС